Přejít na hlavní obsah
Chrome synchronizuje skupiny stránek mezi počítači. V roce 2024 nabídne AI Gemini

Chrome synchronizuje skupiny stránek mezi počítači. V roce 2024 nabídne AI Gemini

Google v prosinci nastínil, jak zlepší Chrome. Opět půjde mj. o výkon a bezpečnost. O jedné novince jsme už psali. Nedávno výrobce zahájil řízenou distribuci přepracovaného bezpečnostního průvodce. Nejen že vypadá trochu jinak, ale hlavně běží na pozadí a upozorní vás na případné problémy. 

Bezpečnostní průvodce vás upozorní na prolomená hesla, potenciálně nebezpečné doplňky, nenainstalované aktualizace prohlížeče a oprávnění stránek, která byste měli radši zkontrolovat. Specificky navrhne odebrání oprávnění stránkám, které jste už dlouho nenavštívili. Nebo když vám stránka posílá spoustu notifikací a vy s nimi neinteragujete. 
Podle Googlu do nedávna Chrome v úsporném režimu ukazuje informace o tom, kolik stránky konzumují paměti. Tolik paměti prohlížeč ušetří, když stránku uspí. Dozvíte se to v plovoucím okně, vyvoláte ho podržením ukazatele myši na kartě. Podle výrobce nyní snáze nastavíte výjimky. Spořič paměti musíte manuálně zapnout, chcete-li jej používat. 

Vývojový tým neopomněl ani více viditelné uživatelské funkce. Skupiny karet budete moct ukládat. Dobré to má být k tomu, abyste se skupinami mohli pracovat také na jiných počítačích. Ukládání skupiny a tím i synchronizaci zapnete v kontextové nabídce na liště s kartami. Funkce je určena pouze pro klasické počítače a distribuce potrvá řádově týdny.


  • umístněno

    Podpora
  • štítky


zive.cz

Přihlášení

uživatelská správa domén, webhostigů a služeb

Nemáte účet? Zaregistrujte se